Green Card Nedir?
Green Card Nasıl Alınır?


Amerika Danışmanı | Green Card Nedir?

Türkçe karşılığı "Yeşil Kart" olan "Green Card", resmi olarak ABD'de yasal "daimi ikametgah kartı" anlamına gelir. Green Card alan herkese Amerika Birleşik Devletleri içinde sınırsız çalışma ve oturma izni verilir.

Green Card'ın tarihçesi: Green Card'ın temeli 2'inci dünya savaşı sırasında atılmıştır. ABD Kongresi 1940 yılında, Amerika Birleşik Devletleri'ne göç etmenin ilk somut kurallarını belirleyen bir yasayı kabul etmiştir. Bu yasa kapsamında alınan ilk kararlardan biri, ABD'ye giren tüm göçmenlerin denetlenmesi ve onlara bir kimlik belgesi verilmesiydi. Düzenlenen belgeye "Alien Registration Card" (Yabancı Kimlik Kartı) adı verildi ve rengi parlak yeşildi. "Green Card" (Yeşil Kart) takma adı böylece ortaya çıkmış oldu.

Green Card'ın sağladığı faydalar: Green Card'a sahip olmak, sahibine neredeyse bir ABD vatandaşının sahip olduğu haklara eşit haklar verir. Başlıca avantajları şunlardır: 1) ABD'de sınırsız ikamet hakkı, 2) ABD'de sınırsız çalışma izni, 3) ABD'ye vizesiz şekilde kolayca ve sınırsızca giriş ve çıkış, 4) Green Card sahibi olarak üç veya beş yıl ABD'de ikamet ettikten sonra ABD vatandaşlığına geçiş imkanı.

Green Card nasıl alınır? 1) Green Card çekilişini kazanarak, 2) ABD vatandaşı yakın akrabalarla (anne, baba, çocuk, kardeş) aile birleşimi yoluyla, 3) Amerika vatandaşı birisiyle evlilik yoluyla, 4) ABD'li işverenin sponsorluğuyla, ve 5) ABD'de büyük bir yatırım yaparak kurduğunuz şirkette Amerikalıları istihdam ederek.

ABD çeşitlilik göçmen vizesi ve green card çekilişine başvuru hizmetlerimize ilaveten; green card kazananlara yönelik DS-260 formunun doldurulması; anne-baba ve çocuk gibi birinci derece akrabalar için aile bazlı göçmen vizeleri, eş ve nişanlı gibi diğer ABD göçmen vizesi başvuruları; Amerika göçmenlik sistemi ve vatandaşlık hakkında destek ve danışmanlık hizmetlerimizle sizlerin yanınızdayız. Bizimle iletişime geçin, size en iyi şekilde yardımcı olalım.

Green Card çekilişine başvuru yapmak için aşağıdaki yeşil butona basınız


Green Card Çekilişi Başvuru Formu

Tüm GREEN CARD hizmetleri için tıklayınız!

Twitter'da paylaşalım