Pasaport Ücretleri
(1.Ocak.2023'den itibaren)


1.Ocak.2023 itibarıyla Pasaport Ücretleri

Harçlar Kanunu Genel Tebliğine göre, 1.Ocak.2023 tarihinden geçerli olacak pasaport harçları ile ödenmesi gereken pasaport defter bedeli belli oldu. Yukarıdaki tabloda 2023 yılının ilk yarısı için pasaport bedelleri listelenmiştir.

Pasaport ücretleri, pasaportun kullanım süresine göre değişiklik gösterir. Umuma mahsus pasaport (bordo renkte) olup Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilir. Hususi damgalı (yeşil renkte) pasaportlar ile Hizmet damgalı (gri renkte) pasaportlar harç bedelinden muaftır. 25 yaşını doldurmamış olan öğrenciler de pasaport harç muafiyetinden yararlanabilirler.

ABD vizesine (iş ziyareti vizesi (B-1), turist vizesi (B-2), öğrenci vizesi (F-1), değişim programı vizesi (J-1), yatırımcı vizesi (E-2), geçici çalışma vizesi (H-1B), şirket içi transfer vizesi (L-1), ve diğer vizelere) başvuru hizmetlerimize ilaveten; Amerika'da eğitim, ABD'de size özel dil okulu bulunması, ön-lisans (community college) ve üniversite başvurusu; Amerika göçmenlik başvurusu, ABD'nin göçmen vizelerine başvuru hizmeti, ABD green card çekilişine başvuru; green card kazananlara yönelik DS-260 formunun doldurulması; anne-baba ve çocuk gibi birinci derece akrabalar için aile bazlı göçmen vizeleri, ABD vatandaşının eşi için green card ve göçmen vizesi başvuruları; Amerika nişanlı vizesi ve evlilikle green card alınması, Amerika göçmenlik sistemi ve vatandaşlık hakkında destek ve danışmanlık hizmetlerimizle sizlerin yanınızdayız. Bizimle iletişime geçin, size en iyi şekilde yardımcı olalım.

Bilgi almak için aşağıdaki mavi butona basınız


Bilgi Formu

Tüm HABERLER için tıklayınız!

Twitter'da paylaşalım