Green Card Sürecini Kolaylaştıran
Pilot Çalışma Başladı (DV-2022)


KCC Pilot Program

Amerika'da yaşama ve çalışma hakkı veren Green Card çekilişini (DV-2022) kazananlara müjde. Çeşitlilik göçmen vizesi belgelerini Kentucky Konsolosluk Merkezi (KCC)'ye göndermesi gereken talihliler, green card işlemlerini kolaylaştırmaya odaklanan bir deneme programına dâhil edildiler.

DV-2022 döneminde green card kazananların, vize görüşmesi için randevu almadan önce kendileri ve aile üyeleri için yalnızca DS-260 göçmen vize başvuru formunu göndermesi yeterli olacak. ABD'nin bir büyükelçiliğinde veya bir konsolosluğunda yüz yüze görüşme planlanmadan önce başvuru formundaki bilgileri destekleyici belgelerin KCC'ye yollanması artık gerekli değildir. Bu şekilde green card talihlilerinin geçmesi gereken süreç hızlanmış olmaktadır.

Bununla birlikte, görüşme sırasında vizeye uygunluğu kanıtlamak için, talihlilerin gerekli olan tüm gerekli ve destekleyici belgeleri mülakat günü yanlarında getirmeleri zorunlu hale gelmiştir. Bu çalışmanın odak noktası, mevcut tüm çeşitlilik vize randevularının kullanılmasını sağlamaktır. Bu pilot program gözden geçirilmektedir, bu değişikliğin sürekliliğini ve sonraki adımları belirlemek için analiz edilecektir. Bu program, sadece DV-2022 çeşitlilik vizesi kazananları için geçerlidir.

Green Card çekilişini kazananlar için DS260 hizmeti, vize dosyası hazırlanması, Amerika'da yerleşilecek eyalet ve şehir seçimi, yeşil kartın yollanacağı adres gösterilmesi, DS-260 formunun doldurulması, evrakların ABD'deki vize merkezine email ile gönderilmesi, green card vize görüşmesinde gerekli olacak evrakların hazırlanması, konsolosluk mülakatı öncesi ve sonrası destek, İngilizce tercüme, vize randevusu, mülakat provası, vb. gibi bütün süreç boyunca danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

ABD vizesine (turist vizesi, iş ziyareti vizesi, öğrenci vizesi, değişim programı vizesi, mesleki eğitim vizesi, geçici çalışma vizesi, şirket içi transfer vizesi, transit/mürettebat vizesi) başvuru hizmetlerimize ilaveten; green card başvuru, green card kazananlara yönelik DS-260 formunun doldurulması, ABD göçmenlik hizmetleri, aile dayanaklı göçmen vizeleri, ABD vatandaşının birinci derece akrabaları için vizeler, aile birleşimi vizesi, eş ve nişanlı vizeleri, yatırımcı vizeleri, Amerika'da dil okulu, ve ABD'de yaz dönemi work & travel programı hakkında danışmanlık hizmetlerimizle sizlerin yanınızdayız. Bizimle iletişime geçin, size en iyi şekilde yardımcı olalım.

Green Card ile ilgileniyorsanız aşağıdaki yeşil butona basınız


ABD Göçmenlik Hizmetleri

Tüm HABERLER için tıklayınız!

Twitter'da paylaşalım