Work and Travel (WAT) Nedir?


Work and Travel nedir?

Work and Travel (WAT) programı yabancı üniversite öğrencilerine yaz tatilleri boyunca ABD’de yaşama ve çalışma imkanı tanıyarak Amerikan halkını ve yaşam tarzını tanıma şansı sunmaktadır. İngilizcesi belirli seviyede olan ve çoğunlukla üniversite öğrencilerine hitap eden bir kültürel değişim programıdır.

Program çerçevesinde, dünyanın değişik yerlerinden üniversite öğrencileri yaz tatilleri boyunca Amerika’ya gelip sezonluk işlerde çalışabiliyor ve daha sonra kazandıkları parayla Amerika’yı dolaşıp farklı eyaletleri gezebiliyor. Katılımcıların 15 Mayıs – 1 Ekim tarihleri aralığında en fazla dört ay çalışmalarına izin veriliyor. Bu sürenin sonunda genellikle otuz günlük bir ek süre ile ABD içerisinde seyahat etme hakkı da tanınıyor.

Work & Travel programı hakkında bilgi almak, doğru şirketi seçmek, WAT programına başvuru yapmak, ABD'de size uygun iş bulmak, değişim ziyaretçisi J-1 vizesi almak, ABD'ye gidiş öncesi oryantasyon eğitimine katılmak, ve WAT konusunda destek ve danışmanlık almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi almak için aşağıdaki mavi butona basınız


Bilgi Formu

Tüm WAT hizmetleri için tıklayınız!

Twitter'da paylaşalım