2022 yılı Pasaport Ücretleri


2022 Pasaport Ücretleri

NOT: 2023 yılı pasaport fiyatları şu linkte sıralanmıştır.

Harçlar Kanunu Genel Tebliğine göre, 2022 yılında geçerli olacak pasaport harçları ile ödenmesi gereken pasaport defter bedeli belli oldu. Yukarıdaki tabloda 2022 yılı için pasaport bedelleri listelenmiştir.

Pasaport ücretleri, pasaportun kullanım süresine göre değişiklik gösterir. Umuma mahsus pasaport (bordo renkte) olup Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilir. Hususi damgalı (yeşil renkte) pasaportlar ile Hizmet damgalı (gri renkte) pasaportlar harç bedelinden muaftır. 25 yaşını doldurmamış olan öğrenciler de pasaport harç muafiyetinden yararlanabilirler.

ABD vizesine (turist vizesi, iş ziyareti vizesi, öğrenci vizesi, değişim programı vizesi, mesleki eğitim vizesi, geçici çalışma vizesi, şirket içi transfer vizesi, transit/mürettebat vizesi) başvuru hizmetlerimize ilaveten; green card başvuru, green card kazananlara yönelik DS-260 formunun doldurulması, ABD göçmenlik hizmetleri, aile dayanaklı göçmen vizeleri, ABD vatandaşının birinci derece akrabaları için vizeler, aile birleşimi vizesi, eş ve nişanlı vizeleri, yatırımcı vizeleri, Amerika'da dil okulu, ve ABD'de yaz dönemi work & travel programı hakkında danışmanlık hizmetlerimizle sizlerin yanınızdayız. Bizimle iletişime geçin, size en iyi şekilde yardımcı olalım.

Bilgi almak için aşağıdaki mavi butona basınız


Bilgi Formu

Tüm HABERLER için tıklayınız!

Twitter'da paylaşalım