Green Card Başvuruları Ne Zaman?


Green Card Başvuruları Ne Zaman?

Amerika'da çalışma ve yaşama hakkı veren, bir süre sonra da ABD vatandaşı olmanın yolunu açan Green Card (Yeşil Kart) başvuruları ne zaman ve nasıl yapılıyor? Green Card için resmi başvurular her yıl Ekim ayının ilk haftası ile Kasım ayının ilk haftası arasında yapılır. Takip eden yılın Mayıs ayında ise çekiliş gerçekleşir ve sonuçlar açıklanır. Green Card çekilişini kazandıktan sonra DS-260 göçmenlik formunun doldurulması, evrakların ABD'ye gönderilmesi, sağlık kontrolleri, sözlü mülakat gibi bazı prosedürlerden geçersiniz. Göçmen vizenizi alıp ABD'ye vardıktan sonra ise oradaki adresinize green card postalanır.

Amerika Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen çekiliş, izlenen yasal göçmenlik politikaları çerçevesinde, her yıl 55 bin yeni göçmeni kura yoluyla ABD'ye alır. Kuranın talihlileri bilgisayar aracılığıyla rastgele belirleniyor. Her yıl Amerikan Kongresi yetkisiyle düzenlenen çekiliş, Amerika Dışişleri Bakanlığı tarafından yürütülüyor ve özellikle, Amerika'ya göçün az olduğu ülkelerde doğmuş olan kişiler için uygulanıyor. Oluşabilecek yoğunluğa karşı başvuruların olabildiğince erken yapılması tavsiye edilir.

Eğer siz de green card çekilişine bu sene başvurup şansınızı denemek isterseniz, çekilişe doğru başvuru yapabilmeniz için green card başvuru hizmetinden faydalanabilirsiniz. Eğer bu sene green card size çıkmışsa, öncelikle size tebrik eder ve çekilişi kazanan talihlilere yönelik DS-260 formu danışmanlık hizmetinden yararlanmanızı öneririz.

ABD vizesine (turist vizesi, iş ziyareti vizesi, öğrenci vizesi, değişim programı vizesi, mesleki eğitim vizesi, geçici çalışma vizesi, şirket içi transfer vizesi, transit/mürettebat vizesi) başvuru hizmetlerimize ilaveten; green card başvuru, green card kazananlara yönelik DS-260 formunun doldurulması, ABD göçmenlik hizmetleri, aile dayanaklı göçmen vizeleri, ABD vatandaşının birinci derece akrabaları için vizeler, aile birleşimi vizesi, eş ve nişanlı vizeleri, yatırımcı vizeleri, Amerika'da dil okulu, ve ABD'de yaz dönemi work & travel programı hakkında danışmanlık hizmetlerimizle sizlerin yanınızdayız. Bizimle iletişime geçin, size en iyi şekilde yardımcı olalım.

Green Card ile ilgileniyorsanız aşağıdaki yeşil butona basınız


ABD Göçmenlik Hizmetleri

Tüm HABERLER için tıklayınız!

Twitter'da paylaşalım