Amerika Göçmenlik Hizmetleri
Amerika Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?


Amerika Göçmenlik

Hem ülkemizde hem de neredeyse tüm dünya ülkelerinde yaşayan insanların en büyük arzularından biri ABD'de rüya gibi bir yaşam sürmektir. Bunun nedeni ise Amerika'nın gelişmiş bir ülke olmasının yanı sıra bu ülkede ekonomik ve teknolojik gelişmelerin oldukça muhteşem olmasıdır. İnsanlara iyi bir yaşam fırsatı sunması ve oldukça iyi iş imkanları sağlaması da bu ülkeyi göçmenlerin gözünde son derece çekici yapmaktadır.

Amerika tüm dünyadan en fazla göç alan ülke konumundadır. Bu denli göç talebi almaya başlayan Amerika, göçmenlere bazı kriterleri yerine getirme şansı tanıyarak, sadece ABD içinde işlevsel bir yaşam sürdürebilecek kişilerden seçim yapmaktadır. ABD ekonomisine katkı sağlayacağına inandığı kişileri seçeceği göçmen listesinin ilk sırasına yerleştirmeye özen göstermektedir. Hemen hemen herkesin hayallerini süsleyen ABD'ye göç etme serüvenine ilişkin sunduğumuz göçmenlik hizmetlerini aşağıda sıraladık.

Göçmen Vizeleri: Göçmen vizesine başvurmak ve ABD'de yasal daimi ikamet statüsü elde etmek birçok kişi için ABD'de kalıcı olarak yaşamanın ve çalışabilmenin en önemli adımıdır. Green Card ile sonuçlanan göçmen vizeleri, yabancı vatandaşa belirli bir işverenle sınırlandırılmadan ABD'de kalıcı olarak yaşama ve çalışma konusunda sınırsız hak verir. Seçimle atanan memuriyet ya da mevkilere aday olma, mahkemede jüri üyeliği yapma, ve seçimlerde oy verme hakkı dışında ABD vatandaşı ile aynı haklara ve yükümlülüklere sahip olursunuz.

Amerika Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır? ABD'ye göçmenlik başvurusu yapmanın ve green card almanın farklı yolları vardır. Green Card'ı istihdam yoluyla, aile birleşimi nedenleriyle ilgili göçmen vize kategorisine başvurarak veya çeşitlilik göçmen vizesi çekilişini kazanarak alabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak ve göçmen vizesine başvurmak için bizimle iletişime geçiniz. Aşağıda size her kategoriye ve ilgili gereksinim kriterlerine ilişkin bir genel bakış açısı sunuyoruz:

(A) İş / Yatırım Yoluyla Göçmenlik - İstihdam Temelli Kategoriler: ABD'deki üç büyük göçmen grubundan biri, ülkeye iş veya yatırımla ilgili nedenlerle girenlerdir. Green Card başvuru sahiplerinin bireysel nitelikleri, başvurunun onaylanıp onaylanmaması açısından büyük önem taşımaktadır. Tematik olarak bu alanı beş yeşil kart kategorisine ayırabiliriz:

(1) EB-1 vizesi: Yüksek öncelikli kişiler, ABD'nin ulusal çıkarlarını geliştiren bireyler.
      a) Olağanüstü yetenekli kişiler (EB-1A)
      b) Üstün üniversite hocaları ve araştırmacıları (EB-1B)
      c) Çok uluslu şirketlerdeki üst düzey yöneticiler ve müdürler (EB-1C)

(2) EB-2 vizesi: Özel niteliklere/becerilere sahip bireyler.
      a) Yüksek akademik niteliklere sahip kişiler (yüksek lisans veya doktora dereceli)
      b) İş, bilim ve sanatta özel becerilere sahip kişiler (olağanüstü yetenek)

(3) EB-3 vizesi: Akademisyenler, kalifiye profesyoneller ve diğer çalışanlar.
      a) Akademisyenler
      b) Nitelikli profesyoneller
      c) Diğer çalışanlar

(4) EB-4 vizesi: Özel göçmenler ve dini toplulukların çalışanları.

(5) EB-5 vizesi: Yatırımcı göçmen programı, ABD'de istihdam yaratan yabancı yatırımcılar.

(B) Aile Birleşimi Nedeniyle Göçmenlik - Aile Temelli Kategoriler: Ailelerin green card süreciyle yeniden birleştirilmesi, Amerika Birleşik Devletleri'ne göçün en geleneksel nedenlerinden biridir. ABD vatandaşlarının ve Green Card sahiplerinin yakın akrabalarına ek olarak, eşler bile evlilik yoluyla bir göçmenlik kategorisine hak kazanma fırsatına sahiptir. İlgili prosedürler bazı ciddi sınırlamalara tabidir ve başvuru sahibine green card verilmeden önce büyük ölçüde değişen bekleme süresi bulunmaktadır:

(1) ABD vatandaşlarının akrabaları ve eşleri:
      a) ABD vatandaşlarının eşleri
      b) ABD vatandaşlarının çocukları
      c) ABD vatandaşlarının ebeveynleri
      d) ABD vatandaşlarının 21 yaşından büyük evli olmayan çocukları
      e) ABD vatandaşlarının 21 yaşından büyük evli çocukları
      e) ABD vatandaşlarının erkek kardeşleri veya kız kardeşleri

(2) Green Card sahiplerinin akrabaları ve eşleri:
      a) Green Card sahiplerinin eşleri
      b) Green Card sahiplerinin 21 yaşından küçük evlenmemiş çocukları
      c) Green Card sahiplerinin 21 yaşından büyük evlenmemiş çocukları

(C) Yeşil Kart Çekilişini Kazanarak Göçmenlik - Çeşitlilik Vize Kategorisi: Green Card almanın en kolay yolu Green Card çekilişidir. ABD hükümeti, çeşitlilik vize programının bir parçası olarak her yıl 55,000 green card tahsis etmektedir. Tabii ki, çok fazla şans gerekli olsa da, yine de birçok insan için bu seçenek, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşama hayallerini gerçekleştirmenin tek yoludur.

ABD'nin göçmen vizelerine başvuru hizmeti, Amerika göçmenlik başvurusu, ABD çeşitlilik göçmen vizesi ve green card çekilişine başvuru hizmetlerimize ilaveten; green card kazananlara yönelik DS-260 formunun doldurulması; anne-baba ve çocuk gibi birinci derece akrabalar için aile bazlı göçmen vizeleri, ABD vatandaşının eşi için green card ve göçmen vizesi başvuruları; Amerika nişanlı vizesi ve evlilikle green card alınması, Amerika göçmenlik sistemi ve vatandaşlık hakkında destek ve danışmanlık hizmetlerimizle sizlerin yanınızdayız. Bizimle iletişime geçin, size en iyi şekilde yardımcı olalım.

Green Card çekilişine başvuru yapmak için aşağıdaki yeşil butona basınız


Green Card Çekilişi Başvuru Formu

Tüm GREEN CARD hizmetleri için tıklayınız!

Twitter'da paylaşalım